Ditt lokala auktionshus

Antikviteter, möbler, konst och design i Södertälje

Varmt välkommen till Auktionisten i Södertälje – vi kan antikviteter, möbler, konst och design.
Vill du sälja föremål på auktion? Auktionisten erbjuder säker försäljning genom det globala nätverket Auctionet, boka in din försäljning, så kontaktar vi dig för en professionell värdering.

Veckans inlämnade föremål

Eva Englund

1900-tal

Senaste nyheterna

Höstkvalitén

/Inlämning till höstkvalitén har startat. Anmälan görs under "Boka våra tjänster" Välkommen !

Hej världen!

Välkommen till WordPress. Detta är ditt första inlägg. Du kan redigera det eller ta bort det. Sedan är det bara att börja skriva!

Köp

Unika föremål och professionell värdering

Hitta allt från vardagsföremål till dyrbar konst. Söker du efter något särskilt är du välkommen med din intresseanmälan!

Samla

Köp smart – värdet består dagen du vill sälja

Somliga samlar, somliga investerar men de flesta köper med hjärtat. Läs våra tips inför ditt köp eller försäljning.

Sälj

Tryggt köp och sälj mot en global marknad

Sälj föremål och kvarlåtenskap på auktion, mot en global marknad. Planera din försäljning med oss!

Aktuella föremål

Utvalda föremål

På vår sida på Auctionet hittar du alla aktuella föremål ute till försäljning, och vi får hela tiden in nya objekt. Har du något hemma som du vill sälja är du välkommen att kontakta oss – vi har ett kunnigt team som arbetar med värdering, fotografering, visningar och transporter.

Kort om Auktionisten

Välkommen till ditt lokala auktionhus

Auktionisten är ditt regionala auktionshus för Södra Storstockholm och Östra Södermanland. Föremålen säljs på Auctionets nätauktion, och alla våra föremål är noggrant utvalda, kontrollerade, beskrivna och fotograferade av våra experter – det är tryggt att handla och sälja genom oss!

Vill du titta på föremålen innan du lägger ditt bud? Varmt välkommen till vårt auktionshus i Södertälje.