170 PIET MONDRIAN, efter, grafiskt blad, monogramsignerad och daterad 21 i trycket.

170a_8db3c1feb8260b2_med.jpeg
  • 170a_8db3c1feb8260b2_sm.jpeg
  • 170b_8db3c1fea2e8c62_sm.jpeg
  • 170c_8db3c1fea47722b_sm.jpeg
  • 170d_8db3c1febbd6857_sm.jpeg

PIET MONDRIAN, efter, Composition avec rouge, jaune et bleu, painting with red, blue and yellow colours /1921/ Gemeente Museum, La Haye, serigraphie, printed in France, signerad och daterad i trycket, motivmått ca 62x57 cm

  • Skick:Partiella veck i högra hörnet, ny ram o glas
  • Storlek:Rammått 72,5x76,5cm, bildyta 62x57cm

Värdering5 000 - 6 000 SEK
Slagavgift (inkl. moms)100 SEK