198 DINING SET by Stig LIindberg, 47 pieces, porcelain, "Berså", Gustavsberg Factory / STIG LINDBERG, 47 delar, porslin, "Berså", Gustavsberg
10 cups
10 barrels
8 plates
2 butter changes
1 sauce change
1 whipping cream
1 coffee pot
1 milk jug
4 smaller sprinklers
2 sprinklers, salt and sugar
3 egg cups
1 wall storage with lid
3 trays, widths 32, 22, 12.5 cm
10 koppar
10 fat
8 assietter
2 smörbyttor
1 såsbytta
1 gräddbytta
1 kaffekanna
1 mjölkkanna
4 mindre ströare
2 ströare, salt o socker
3 äggkoppar
1 väggförvaring med lock
3 uppläggningsfat, vidder 32, 22, 12,5cm
- Skick:Generally good condition, tray with minor scratches, deposits on a few parts, a small spreader with a chip at the bottom, minor wear and tear / Generellt bra skick, uppläggningsfat med mindre repor, avlagringar på få delar, en mindre ströare med nagg i botten, mindre bruksslitage
Värdering | 5 000 - 6 000 SEK |
Köparprovision (inkl. moms) | 20% |
Slagavgift (inkl. moms) | 100 SEK |